Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan’ın dahil olduğu üçgende kurumsal ve yatırım bankacılığı hizmeti veren PASHA Bank; ülkeler arası yarattığı finansal sinerjiyi sanatsal boyuta taşıyor.

Sevgi, barış ve kardeşlikle sınırlarını çevreleyen üç ülkenin büyülü dünyası, ArTriangle ‘Şehir Hikayeleri’ Fotoğraf Sergisi’nde kapılarını araladı. Ülkelerin tarihi, kültürel ve sosyal yapısı, başarılı sokak fotoğraf sanatçısı Mustafa Seven’in kadrajında yeniden yorumlandı ve sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan’ın dahil olduğu üçgende kurumsal ve ticari müşterilerine sürdürülebilir bankacılık hizmeti veren PASHA Bank; ülkeler arası yarattığı finansal bağları, ArTriangle ‘Şehir Hikayeleri’ Fotoğraf Sergisi ile zenginleştirdi.

Bölgenin tarihi, kültürel, ekonomik ve sosyal gelişiminde önemli rol üstlenen Bakü, İstanbul ve Tiflis arası kurulan sanatsal köprü, ArTriangle ‘Şehir Hikayeleri’ Fotoğraf Sergisi’nde yeni bir boyut kazandı. Sınırları sevgi, barış ve kardeşlikle örülü üç şehrin hikayesi, başarılı sokak fotoğraf sanatçısı Mustafa Seven’in karelerine yansıdı.

Kurumsal ve yatırım bankacılığında uzun ömürlü işbirlikleri tesis etmeyi amaçlayan PASHA Bank, köklü tarihimizden gelen yakın ilişkileri finansal açıdan güçlendirirken fotoğraf sergisi ile sanatsal değerleri de kuvvetlendirmeyi amaçladı. Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan arasındaki ticaretin gelişmesine katkı sağlayan PASHA Bank, ortak kültürel yaşamın içerisindeki ayrışan kesitlerin fotoğraf karelerine yansımasıyla sanatseverleri büyülü bir yolculuğa çıkarıyor.   

ÜLKELER ARASI BÜYÜLÜ SERÜVEN KADRAJLANDI

Yaklaşık bir yıl boyunca üç ülkeye gerçekleştirilen seyahatlerle Bakü, İstanbul ve Tiflis’in doğal yaşamı, insan ilişkileri ve tarihi simgeleri incelendi; hayat dolu insanları, hiç yaşlanmayan sokakları ve köklü değerleri fotoğraf karelerine yansıtıldı. Üç kardeş şehrin objektiflere aktarılan her dokusu, ArTriangle ‘Şehir Hikayeleri’ Fotoğraf Sergisi’nde ölümsüzleştirildi. 

Modern yaşamın hızı ve dinamizmine ayak uyduran tarihi ve kültürel mirasa derinlemesine bir bakış sağlayan ArTriangle ‘Şehir Hikayeleri’ Fotoğraf Sergisi, geçmişten geleceğe uzanan kültürler arası bağları güçlendiren özel bir çalışma olarak hayata geçirildi. Başarılı sokak fotoğraf sanatçısı Mustafa Seven’in yorumuyla ortaya çıkarılan ArTriangle ‘Şehir Hikayeleri’ Fotoğraf Sergisi, Bakü ve Tiflis’ten önce Türk sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Sergi ile ilgili açıklama yapan PASHA Bank Genel Müdürü H. Cenk EynehanHem Türkiye hem Azerbaycan hem de Gürcistan’da büyümek isteyen kurumsal ve ticari segmentteki müşterilerimize sürdürülebilir bankacılık hizmeti vermek üzere yola çıktık. Butik bankacılık anlayışı içerisinde kurumsal ve yatırım bankacılığı ürünlerini sunarken önceliğimiz müşterilerimizle birlikte uzun vadede sürdürülebilir işbirlikleri tesis etmek. Tarihimizden gelen yakın ilişkileri finansal bağlarla daha da güçlendirmeyi, Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan arasındaki bölgesel ticaretin gelişimine katkı sağlamayı hedeflerken kültürel yapımızı sanatsal bağlarla harmanlamayı amaçladık. Bankamız, girişimciler için bölgeye açılan bir finansal kapı, sınır ötesindeki yatırımlar ve dış ticaret işlemleri için bir rehber niteliğindedir. Ortak yaşam kültürümüzü yansıtan ArTriangle ‘Şehir Hikayeleri’ Fotoğraf Sergisi de bu üçgeni perçinleyen son halkayı oluşturmaktadır. Üç ülke arasında uzun ömürlü işbirliklerimizi sonsuzluğa taşıyacak sergimizi sanatseverlerin beğenisine sunmaktan mutlu ve gururluyuz. Yılın en uzun gecesini yaşadığımız 21 Aralık akşamında kapılarını açan ArTriangle ‘Şehir Hikayeleri’ Fotoğraf Sergisi’nin sanatseverlerde bırakacağı keyif ve beğeninin bu gece kadar uzun olmasını dileriz” dedi.

21 Aralık 2016 Çarşamba akşamı sanatseverlere kapılarını açan ArTriangle ‘Şehir Hikayeleri’ Fotoğraf Sergisi 31 Ocak 2017 tarihine kadar 42 Maslak Art!SPACE  Gallery,  Ahi Evran Cad. No:6 Ofis: 3, Kat:1 42 Maslak  – Sarıyer adresinde ziyaret edilebilir