Üst Düzey Yönetim

 
Yazdır
 

H. Cenk EYNEHAN
Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi

Hollanda Erasmus Üniversitesi’nde Ekonomi alanındaki ön lisans ve Amerika Birleşik Devletleri Monroe College’de İşletme alanındaki lisans eğitiminin ardından, Koç Üniversitesi İşletme Yüksek Lisansını (Yönetici-MBA) tamamlamıştır.

Bankacılık kariyerine 1994 yılında DHB Bank (Nederlands) N.V’de başlamış ve 2001 yılına kadar çeşitli yönetim ve iş geliştirme pozisyonlarında görev almıştır. İş hayatına 2002 – 2004 yılları arasında yönetici ortak olarak reel sektörde devam eden H. Cenk Eynehan, 2005 – 2010 yılları arasında Şekerbank T.A.Ş.’nde çeşitli bölümlerde yöneticilik yapmıştır. 2011 – 2013 yılları arasında Ekspo Faktoring A.Ş.’nde Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulunmuştur.

H. Cenk Eynehan, 02 Ağustos 2013 tarihinden bu yana PASHA Yatırım Bankası A.Ş.’de Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak olarak görev yapmaktadır. Eylül 2015 – Aralık 2018 tarihleri arasında eş zamanlı olarak PASHA Bank Gürcistan Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürütmüştür.

Bankacılık ve işletmecilik dallarında iş tecrübesi 26 yıldır.

Ayşe Hale YILDIRIM
Genel Müdür Vekili

Ayşe Hale Yıldırım, İstanbul Üniversitesi, İktisat Bölümü’ndeki lisans eğitiminin ardından İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Yönetim Bilişim Sistemleri alanında yüksek lisansını tamamlamıştır.

Bankacılık kariyerine 1998-2004 yılları arasında Türk Ekonomi Bankası A.Ş.’de başlayan Sn. Yıldırım 2008 yılına kadar Finansbank A.Ş.’nin kurumsal bankacılık bölümlerinde çeşitli pozisyonlarda görev yapmış ve 2008-2013 yılları arasında Ekspo Faktoring A.Ş.’de Pazarlama Müdürlüğü ve Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini üstlenmiştir.

Ayşe Hale Yıldırım, PASHA Yatırım Bankası A.Ş.’ye 2013 yılında Kurumsal Pazarlamadan sorumlu Birim Yöneticisi olarak katılmıştır. 17 Mayıs 2019 tarihi itibarıyla Genel Müdür Vekili olarak görev yapmaya başlayan Sn. Yıldırım; Pazarlama, Kurumsal İletişim ve İdari İşlerden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.

Bankacılık ve işletmecilik dallarında iş tecrübesi 22 yıldır.

Uğur KOÇ
Genel Müdür Yardımcısı

Uğur Koç, Lisans eğitimini 1993 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünde tamamlamıştır. Bankacılık kariyerine 1993 yılında T.C. Ziraat Bankası’nda başlamış, Çukurova Demir Çelik A.Ş ve sonrasında Kentbank, Anadolubank, Finansbank olmak üzere 1996 yılından 2014 yılına kadar farklı bankalarda çeşitli pozisyonlarda görev yapmış ve 2014-2016 yılları arasında Burgan Bank‘ta Kurumsal Krediler Departman Müdürlüğü görevini üstlenmiştir.

18 Eylül 2017 tarihi itibarıyla PASHA Yatırım Bankası A.Ş.’ye katılan Uğur Koç; Krediler, Değişim ve Proje Yönetimi, Bilgi Teknolojileri ve Bilgi Güvenliği’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.

Bankacılık ve işletmecilik dallarında iş tecrübesi 27 yıldır.

Benan Bilge KÖKSAL
Genel Müdür Yardımcısı

Benan Bilge Köksal, lisans eğitimini 2000 yılında Bahreyn Üniversitesi, İşletme Bölümünde tamamlamıştır.

İş hayatına, 1996 yılında Yapı ve Kredi Bankası Bahreyn Şubesi’nde başlamış ve bankacılık kariyerine HSBC Bahreyn Şubesi’nde 1999 yılına kadar devam etmiştir. 2000 – 2003 yılları arasında bağımsız denetim ve danışmanlık kuruluşu Arthur Andersen’de özellikle finansal servisler tarafında gerçekleştirilen denetimlerde görev yapmıştır. Yapı Kredi Portföy Yönetimi A.Ş.’deki 16 yıllık kariyeri boyunca 2010 yılına kadar Mali ve İdari İşler Müdürü ve ardından 2019 yılına kadar Operasyon, IT, Mali ve İdari İşler Direktörü (CFO) pozisyonunda görev almıştır.

Benan Bilge Köksal, 23 Eylül 2019 tarihinden bu yana PASHA Yatırım Bankası A.Ş.’de Finansal Planlama, Kontrol ve Strateji ile Muhasebeden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Bankacılık ve işletmecilik dallarında iş tecrübesi 23 yıldır.