Üst Düzey Yönetim

 
Yazdır
 

H. Cenk EYNEHAN
Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi

Hollanda Erasmus Üniversitesi’nde Ekonomi alanındaki ön lisans ve Amerika Birleşik Devletleri Monroe College’de İşletme alanındaki lisans eğitiminin ardından, Koç Üniversitesi İşletme Yüksek Lisansını (Yönetici-MBA) tamamlamıştır.

Bankacılık kariyerine 1994 yılında DHB Bank (Nederlands) N.V’de başlamış ve 2001 yılına kadar çeşitli yönetim ve iş geliştirme pozisyonlarında görev almıştır. İş hayatına 2002 – 2004 yılları arasında yönetici ortak olarak reel sektörde devam eden H. Cenk Eynehan, 2005 – 2010 yılları arasında Şekerbank T.A.Ş.’nde çeşitli bölümlerde yöneticilik yapmıştır. 2011 – 2013 yılları arasında Ekspo Faktoring A.Ş.’nde Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulunmuştur.

H. Cenk Eynehan, 02 Ağustos 2013 tarihinden bu yana PASHA Yatırım Bankası A.Ş.’de Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak olarak görev yapmaktadır. Eylül 2015 – Aralık 2018 tarihleri arasında eş zamanlı olarak PASHA Bank Gürcistan Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürütmüştür.

Bankacılık ve işletmecilik dallarında iş tecrübesi 27 yıldır.

Ayşe Hale YILDIRIM
Genel Müdür Vekili

Ayşe Hale Yıldırım, İstanbul Üniversitesi, İktisat Bölümü’ndeki lisans eğitiminin ardından İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Yönetim Bilişim Sistemleri alanında yüksek lisansını tamamlamıştır.

Bankacılık kariyerine 1998 – 2004 yılları arasında Türk Ekonomi Bankası A.Ş.’de başlayan Sn. Yıldırım 2008 yılına kadar Finansbank A.Ş.’nin kurumsal bankacılık bölümlerinde çeşitli pozisyonlarda görev yapmış ve 2008-2013 yılları arasında Ekspo Faktoring A.Ş.’de Pazarlama Müdürlüğü ve Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini üstlenmiştir.

Ayşe Hale Yıldırım, PASHA Yatırım Bankası A.Ş.’ye 2013 yılında Kurumsal Pazarlamadan sorumlu Birim Yöneticisi olarak katılmıştır. 17 Mayıs 2019 tarihi itibarıyla Genel Müdür Vekili olarak görev yapmaya başlayan Sn. Yıldırım; Pazarlama, Kurumsal İletişim ve İdari İşlerden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.

Bankacılık ve işletmecilik dallarında iş tecrübesi 23 yıldır.

Benan Bilge KÖKSAL
Genel Müdür Yardımcısı

Benan Bilge Köksal, lisans eğitimini 2000 yılında Bahreyn Üniversitesi, İşletme Bölümünde tamamlamıştır.

İş hayatına, 1996 yılında Yapı ve Kredi Bankası Bahreyn Şubesi’nde başlamış ve bankacılık kariyerine HSBC Bahreyn Şubesi’nde 1999 yılına kadar devam etmiştir. 2000 – 2003 yılları arasında bağımsız denetim ve danışmanlık kuruluşu Arthur Andersen’de özellikle finansal servisler tarafında gerçekleştirilen denetimlerde görev yapmıştır. Yapı Kredi Portföy Yönetimi A.Ş.’deki 16 yıllık kariyeri boyunca 2010 yılına kadar Mali ve İdari İşler Müdürü ve ardından 2019 yılına kadar Operasyon, IT, Mali ve İdari İşler Direktörü (CFO) pozisyonunda görev almıştır.

Benan Bilge Köksal, 23 Eylül 2019 tarihinden bu yana PASHA Yatırım Bankası A.Ş.’de Finansal Planlama, Kontrol ve Strateji ile Muhasebeden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır ve 31 Aralık 2020 tarihinden bu yana Operasyon Birimine vekalet etmektedir.

Bankacılık ve işletmecilik dallarında iş tecrübesi 24 yıldır.

Özer BARAN
Genel Müdür Yardımcısı

Özer Baran, lisans eğitimini 1999 yılında Bilkent Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği bölümünde, yüksek lisans eğitimini ise İzmir Ekonomi Üniversitesi Finans Ekonomisi bölümünde tamamlamıştır.

İş hayatına 1999 yılında Türkiye İş Bankası A.Ş. Teftiş Kurulu Başkanlığında Müfettiş olarak başlamıştır. 2007-2009 yılları arasında HSBC Bank A.Ş. Kurumsal ve Ticari Krediler departmanında Müdür Yardımcısı, 2009-2010 yılları arasında Eurobank Tekfen A.Ş. Risk Yönetimi departmanında Müdür olarak çalışmıştır. 2010-2020 yılları arasında da Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş.’de sırasıyla Risk Politikaları ve Raporlama Müdürlüğü, Proje Kredileri ve Ticari Tahsis Müdürlüğü, Risk Yönetimi Genel Müdür Yardımcılığı, Krediler Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonlarında görev almıştır.

Özer Baran, 12 Nisan 2021 tarihinden bu yana PASHA Yatırım Bankası A.Ş.’de Krediler, Bilgi Teknolojileri, Değişim ve Proje Yönetiminden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Bankacılık ve işletmecilik dallarında iş tecrübesi 22 yıldır.