Yönetim Kurulu

 
Yazdır
 

Jalal GASIMOV
Yönetim Kurulu Başkanı

Jalal Gasimov lisans eğitimini Azerbaycan Ekonomi Üniversitesi Ekonomi Bölümünde tamamlamış, Azerbaycan Yüksek Diplomasi Kolejinde, Uluslararası Ekonomik İlişkiler alanında lisans üstü derecesini ve Warwick Business School’da MBA derecesini almıştır.

Bankacılık kariyerine 1999 yılında İlkbank OJSC, Azerbaycan’da başlayan Jalal Gasimov, 2002- 2003 yılları arasında özel sektör kuruluşlarında finans alanında çeşitli pozisyonlarda, 2003-2004 yılları arasında Azpetrol Oil Company’de Finans Direktörü, 2004-2006 yılları arasında Azpetrol Holding’de Yönetim Kurulu Başkan Vekili, 2006 – 2007 yılları arasında McKinsey & Company Moskova ofisinde danışman olarak olarak görev almıştır. 2007 – 2015 yılları arasında sırasıyla Bank of Baku’de CEO, CRA Group Şirketlerinde Finans Direktörü, Unibank‘da CEO ve İcra Kurulu Başkanlığı da dahil olmak üzere üst düzey yöneticilik görevlerinde bulunmuştur. 2015 yılında Bankacılık Grup Başkanı ve CEO Vekili olarak katıldığı PASHA Holding bünyesinde Ekim 2016 – Aralık 2019 dönemi arasında CEO Baş Vekilliği görevini yürüten Sn. Gasimov, Ocak 2020 itibarıyla PASHA Holding’in CEO pozisyonuna atanmıştır. Jalal Gasimov, Azerbaycan’da Kapital Bank OJSC’nin Yönetim Kurulu Başkanı, PASHA Sigorta, PASHA Hayat, PASHA Yatırım ile Gürcistan’da JSC PASHA Bank’ın Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

PASHA Yatırım Bankası A.Ş.’ye 17 Ağustos 2015 itibarıyla Yönetim Kurulu Üyesi olarak katılmış olup 31 Mart 2017 tarihinden bu yana Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Bankacılık ve işletmecilik dallarında iş tecrübesi 22 yıldır.

Farid MAMMADOV
Yönetim Kurulu Başkan Vekili

Farid Mammadov, lisans eğitimini Bakü, Sosyal Yönetim ve Siyasal Bilgiler Enstitüsü’nde Siyaset Bilimi alanında tamamlamış, Azerbaycan Cumhuriyeti Kamu Yönetimi Akademisi’nden, Siyaset Bilimi alanında yüksek lisans derecesi almıştır.

Bankacılık kariyerine 1999 yılında United Credit Bank CB’de krediler sorumlusu olarak başlayan Farid Mammadov, 2001- 2010 yılları arasında Bank of Baku OJSC’de Krediler Bölümü Direktörü ve son olarak CEO Vekili olarak görev yapmıştır. 2012 yılında PASHA Holding bünyesinde Risk Direktörü olarak görev yapmaya başlamış ve mevcut görevi ile birlikte PASHA Bank OJSC’de Yönetim Kurulu Üyeliğini Haziran 2013’e kadar sürdürmüştür. Bu tarihten Şubat 2017’ye kadar Kapital Bank OJSC CEO Baş Vekili olarak görev yapmıştır. Şubat 2017’den bu yana PASHA Holding LLC CEO Vekili ve İş Kolları Grubu Direktörü olarak görev yapmaktadır. Azerbaycan’da Kapital Bank OJSC ve PASHA Yatırım’da Yönetim Kurulu Üyesi, PASHA Sigorta, PASHA Hayat, PASHA Teknoloji ile JSC PASHA Bank Gürcistan’da Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Farid Mammadov, 31 Mart 2017 tarihinden bu yana PASHA Yatırım Bankası A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapmaktadır.

Bankacılık ve işletmecilik dallarında iş tecrübesi 22 yıldır.

Javid GULIYEV
Yönetim Kurulu Üyesi

Javid Guliyev, Azerbaycan Diller Üniversitesinde lisans eğitimini ve Azerbaycan Devlet Ekonomi Üniversitesi Finans ve Kredi bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

Javid Guliyev, kariyerine 1996 yılında HSBC'nin iştiraki olan British Bank of Middle East’te Müşteri Hizmetleri Bölümü yöneticisi olarak başlamış ve 1999'da bankanın Mali Kontrol Bölüm Başkanı olarak görev yapmıştır.

Javid Guliyev, 2003 yılında Genel Müdür danışmanı olarak katıldığı Unibank'ta 2004'te İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak atanmış ve 2005-2012 yılları arasında Bank Standard’ın İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır.

Sn. Guliyev, 2012 yılında Capital Resources Advisors Azerbaycan Şubesi’nde İcracı Finans Direktörü olarak görev yapmıştır. 2014 yılında PASHA Holding'e Baş Danışman olarak katılmıştır.

Javid Guliyev PASHA Bank OJSC'deki kariyerine 2015 yılında Bankanın İcra Kurulu Başkanı'nın İş Geliştirme Danışmanı olarak başlamıştır. 22 Şubat 2016 tarihinde PASHA Bank OJSC İcra Kurulu Başkan Yardımcısı ve 1 Mart 2018 tarihinde Bankanın İcra Kurulu Başkan Yardımcısı ve Ticari Direktörü olarak atanmıştır.

Javid Guliyev, 12 Haziran 2019 tarihinden bu yana PASHA Yatırım Bankası A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Bankacılık ve işletmecilik dallarında iş tecrübesi 25 yıldır.

Shahin MAMMADOV
Yönetim Kurulu Üyesi

Shahin Mammadov, Azerbaycan Devlet Ekonomi Üniversitesi’nden muhasebe ve denetim alanında 2002 yılında lisans diplomasını, 2004 yılında yüksek lisans diplomasını almıştır. 2010 yılında Azerbaycan Cumhuriyeti Bilim Akademisinde ekonomi dalında doktora yapan Mammadov 2017 yılında Harvard Business School’dan mezun olmuştur.

2003 yılında Yapı Kredi Bank Azerbaycan’da (eski Koçbank JSB Azerbaycan) başladığı iş hayatını Deloitte&Touche LLC’de Denetim Müdürü olarak sürdürmüştür. 2009 yılında PASHA Bank Azerbaycan OJSC’de Finansal Yönetim Bölümü Direktörü olarak göreve başlayan Shahin Mammadov, 2011 yılında İcra Kurulu Üyesi olmuştur. 2013 yılında PASHA Bank Gürcistan İcra Kuruluna katılmıştır. 2014 Temmuz ayında PASHA Bank Gürcistan’da İcra Kurulu Başkanı ve CEO olarak görevlendirilmiştir.

2018 Ocak ayında PASHA Holding İş Destek Direktörü ve CEO Vekili pozisyonuna atanmıştır. Shahin Mammadov, 1 Mart 2018 tarihinde PASHA Bank Azerbaycan’da Yönetim Kurulu Üyesi ve 30 Mayıs 2018 tarihinde PASHA Bank Gürcistan’da Yönetim Kurulu Üyesi olmuştur. Aynı zamanda, Azerbaycan’da PASHA Hayat, PASHA Sigorta ve PASHA Teknoloji’de Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Shahin Mammadov, 31 Mart 2015 tarihinden bu yana PASHA Yatırım Bankası A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Bankacılık ve işletmecilik dallarında iş tecrübesi 18 yıldır.

Kamala NURIYEVA
Yönetim Kurulu Üyesi

Kamala Nuriyeva, 1998 yılında Azerbaycan Western Universitesinde bankacılık alanında lisans eğitimini, 2002 yılında Azerbaycan Devlet Ekonomi Üniversitesinde finans alanında işletme yüksek lisansı programını onur diploması ile tamamlamıştır.

Profesyonel kariyerine Postbank OJSC bünyesinde BT uzmanı olarak başlamış ve yedi yıl içinde Krediler Bölümü Başkanlığına yükselmiştir.

Azerbaycan’ın bölgelerindeki zirai sanayiinin geliştirilmesi kapsamında TACIS programı altında kurulan Kırsal Yatırım Fonuna 2003 yılında katılarak krediler sorumlusu ve aynı yıl içinde Unibank OJSC’de kur ve piyasa riskinden sorumlu hazine kontrolörü olarak görev almıştır. 2004 - 2005 yılları arasında McDermott Caspian Contractors şirketinde Azeri Merkezi Açıkdeniz Platformlarının üretim ve kuruluşunda maliyet kontrolü uzmanı olarak görev yapmıştır. 2005 – 2007 yılları arasında Bank of Baku, OJSC’de muhasebe işlemlerinden ve yönetim raporlamasından sorumlu CFO vekili olarak görev yapmıştır.

PASHA Bank’taki kariyerine 2007 yılında iç denetçi olarak başlamış ve 2010 yılından itibaren Risk Bölümü başkanlığı görevini yürütmüştür. 2011 yılında PASHA Holding bünyesinde Grup iç denetçisi olarak görev yapmaya başlamış ve PASHA Bank’ın Denetim Komitesi Başkanlığı görevine getirilmiştir. 2013 yılında PASHA Holding bünyesinde Grup Risk Yönetimi Başkanı olarak görevlendirilmiştir. Mayıs 2021’den bu yana Pay Sahipleri Ofisinde Risk Yönetiminden Sorumlu Başkan olarak görev yapmaktadır. Kapital Bank OJSC Azerbaycan'da Yönetim Kurulu Üyesi ve Risk Yönetimi Komitesi Başkanı, PASHA Bank OJSC Azerbaycan'da Risk Yönetimi Komitesi Üyesi, PASHA Yatırım’da Yatırım Komitesi Üyesi’dir.

Kamala Nuriyeva, 25 Kasım 2016 tarihinden bu yana PASHA Yatırım Bankası A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Bankacılık ve işletmecilik dallarında iş tecrübesi 25 yıldır.

Nuri TUNCALI
Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

Nuri Tuncalı, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur. 1984 yılında Akbank T.A.Ş.’de Müfettiş Yardımcısı olarak başladığı iş hayatını, 1986 yılından itibaren TEB A.Ş.’nde Müfettiş olarak sürdürmüş ve 1988 -1996 yılları arasında Kredi Kontrol Departmanı, Gayrettepe Şubesi ve Kredi Tahsis Departmanında Müdür Yardımcısı, 1996 - 2001 yılları arasında sırasıyla Kredi Tahsis Departmanı Müdürü ve Direktörü, 2001 - 2011 yılları arasında Kredi Tahsis ve Mali Analiz Grubu Genel Müdür Yardımcısı, 2011 - 2018 yılları arasında KOBİ Kredileri Genel Müdür Yardımcısı görevlerinde bulunmuştur. 2001-2019 yılları arasında TEB Faktoring A.Ş.’nde Kredi Komitesi Üyesi, 2017 -2019 yılları arasında BNP Paribas Finansal Kiralama A.Ş.’nde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almıştır.

Nuri Tuncalı, 29 Mart 2019 tarihinden bu yana PASHA Yatırım Bankası A.Ş.’de Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Bankacılık ve işletmecilik dallarında iş tecrübesi 37 yıldır.

Ebru OĞAN KNOTTNERUS
Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

Ebru Oğan Knottnerus, Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur. 1991 yılında başladığı bankacılık kariyerini çeşitli özel sektör banka ve kuruluşlarında; önemli bölümü risk yönetimi uzmanlığı olmak üzere iç denetim, iç kontrol, finansal kontrol, planlama ve bütçe, MIS raporlama, çeşitli sistem yazılım uygulamaları ve proje yönetimi alanlarında yönetici ve üst düzey yönetici olarak sürdürmüştür.

T. Garanti Bankası A.Ş.’de 2001 - 2018 yılları arasında Risk Yönetimi Başkanı olarak banka ve iştiraklerinin risk yönetimi faaliyetlerinin yürütülmesini sağlamıştır.

Ayrıca, 2002 yılından bu yana kurucu üyesi olduğu Risk Yöneticileri Derneğinde, Yönetim Kurulu Üyesi ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmıştır. Temmuz 2021’den bu yana Odeabank A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesidir.

Ebru Oğan Knottnerus, 02 Temmuz 2018 tarihinden bu yana PASHA Yatırım Bankası A.Ş.’de Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır ve 31 Aralık 2018 tarihinden itibaren eşzamanlı olarak PASHA Bank Gürcistan Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürütmektedir.

Bankacılık ve işletmecilik dallarında iş tecrübesi 30 yıldır.

Furkan EVRANOS
Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

Dr. Furkan Evranos, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İngilizce İktisat Bölümü’nde lisans eğitimini, Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde sırasıyla İngilizce Muhasebe ve Finansman ile Uluslararası Ekonomi bölümlerinde yüksek lisans eğitimlerini, uluslararası ekonomi alanında da doktora eğitimini tamamlamıştır.

Profesyonel kariyerine 2000 yılında Finansbank A.Ş.’de Yönetici Adayı olarak başlamış ve çalışma hayatını 2003 yılından itibaren Müfettiş Yardımcısı olarak sürdürmüştür. 2008-2016 yılları arasında Türk Ekonomi Bankası A.Ş. Teftiş Kurulu Başkanlığında; sırasıyla Müfettiş, Başmüfettiş ve Denetim Grup Müdürü, 2016-2017 yılları arasında Odea Bank A.Ş.’nde Teftiş Kurulu Başkanı, 2017-2018 yılları arasında ise Emir Varlık Yönetimi A.Ş.’nde Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Teknopark İstanbul bünyesinde finans teknolojileri girişimi olarak faaliyet gösteren Cogito Park & Co Investments grubunun kurucusu ve yönetici ortağı olup halen çeşitli şirketlerde yönetim kurulu üyeliğinin yanısıra, Beykent Üniversitesi Finans ve Bankacılık bölümünde öğretim üyeliği ve çeşitli üniversitelerde danışma kurulu ve misafir öğretim üyeliği görevlerini sürdürmektedir.

Furkan Evranos, 25 Mayıs 2021 tarihinden bu yana PASHA Yatırım Bankası A.Ş.’de Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Bankacılık ve işletmecilik dallarında iş tecrübesi 21 yıldır.

H. Cenk EYNEHAN
Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi

Hollanda Erasmus Üniversitesi’nde Ekonomi alanındaki ön lisans ve Amerika Birleşik Devletleri Monroe College’de İşletme alanındaki lisans eğitiminin ardından, Koç Üniversitesi İşletme Yüksek Lisansını (Yönetici-MBA) tamamlamıştır.

Bankacılık kariyerine 1994 yılında DHB Bank (Nederlands) N.V’de başlamış ve 2001 yılına kadar çeşitli yönetim ve iş geliştirme pozisyonlarında görev almıştır. İş hayatına 2002 – 2004 yılları arasında yönetici ortak olarak reel sektörde devam eden H. Cenk Eynehan, 2005 – 2010 yılları arasında Şekerbank T.A.Ş.’nde çeşitli bölümlerde yöneticilik yapmıştır. 2011 – 2013 yılları arasında Ekspo Faktoring A.Ş.’nde Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulunmuştur.

H. Cenk Eynehan, 02 Ağustos 2013 tarihinden bu yana PASHA Yatırım Bankası A.Ş.’de Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak olarak görev yapmaktadır. Eylül 2015 – Aralık 2018 tarihleri arasında eş zamanlı olarak PASHA Bank Gürcistan Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürütmüştür.

Bankacılık ve işletmecilik dallarında iş tecrübesi 27 yıldır.