Yönetim Kurulu

 
Yazdır
 

Jalal GASIMOV
Yönetim Kurulu Başkanı

Jalal Gasimov lisans eğitimini Azerbaycan Ekonomi Üniversitesi Ekonomi Bölümünde tamamlamış, Azerbaycan Yüksek Diplomasi Kolejinde, Uluslararası Ekonomik İlişkiler alanında lisans üstü derecesini ve Warwick Business School’da MBA derecesini almıştır.

Bankacılık kariyerine 1999 yılında İlkbank OJSC, Azerbaycan’da başlayan Jalal Gasimov, 2002- 2003 yılları arasında özel sektör kuruluşlarında finans alanında çeşitli pozisyonlarda, 2003-2004 yılları arasında Azpetrol Oil Company’de Finans Direktörü, 2004-2006 yılları arasında Azpetrol Holding’de Yönetim Kurulu Başkan Vekili, 2006 – 2007 yılları arasında McKinsey & Company Moskova ofisinde danışman olarak olarak görev almıştır. 2007 – 2015 yılları arasında sırasıyla Bank of Baku’de CEO, CRA Group Şirketlerinde Finans Direktörü, Unibank‘da CEO ve İcra Kurulu Başkanlığı da
dahil olmak üzere üst düzey yöneticilik görevlerinde bulunmuştur. 2015 yılında Bankacılık Grup Başkanı ve CEO Vekil olarak katıldığı PASHA Holding bünyesinde 17 Ekim 2016 tarihinden itibaren CEO Baş Vekilliği görevini yürütmektedir. Bay Gasimov, aynı zamanda JSC PASHA Bank Gürcistan'ın ve PASHA Hayat Sigorta’nın Yönetim Kurulu Üyesi ve Kapital Bank OJSC’nin Yönetim Kurulu Başkanıdır.

PASHA Bank Türkiye’ye 17 Ağustos 2015 itibarıyla Yönetim Kurulu Üyesi olarak katılmış olup 31 Mart 2017 tarihinden bu yana Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Jalal Gasimov, PASHA Bank’da Strateji ve Bütçe Komitesi ile İK ve Ücretlendirme Komitesi Başkanı, Kurumsal Yönetim Komitesi Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Farid MAMMADOV
Yönetim Kurulu Başkan Vekili

Farid Mammadov, lisans eğitimini Bakü, Sosyal Yönetim ve Siyasal Bilgiler Enstitüsü’nde Siyaset Bilimi alanında tamamlamış, Azerbaycan Cumhuriyeti Kamu Yönetimi Akademisi’nden, Siyaset Bilimi alanında yüksek lisans derecesi almıştır.

Bankacılık kariyerine 1999 yılında United Credit Bank CB’de krediler sorumlusu olarak başlayan Farid Mammadov, 2001- 2010 yılları arasında Bank of Baku OJSC’de Krediler Bölümü Direktörü ve son olarak CEO Vekili olarak görev yapmıştır. 2012 yılında PASHA Holding bünyesinde Risk Direktörü olarak görev yapmaya başlamış ve mevcut görevi ile birlikte PASHA Bank OJSC’de Yönetim Kurulu Üyeliğini Haziran 2013’e kadar sürdürmüştür. Bu tarihten Şubat 2017’ye kadar Kapital Bank OJSC CEO Baş Vekili olarak görev yapmıştır. Şubat 2017’den bu yana PASHA Holding LLC CEO Vekili ve İş Kolları Grubu Direktörü olarak görev yapmaktadır.

Farid Mammadov, 31 Mart 2017 tarihinden bu yana Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Strateji ve Bütçe Komitesi, İK ve Ücretlendirme Komitesi, Risk Yönetimi Komitesi Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Taleh KAZIMOV
Yönetim Kurulu Üyesi

Lisans eğitimini 2000-2004 yılları arasında Azerbaycan Teknik Üniversitesi’nde otomasyon kontrolleri ve bilgisayar mühendisliği alanında tamamlamış, 2006 yılında Azerbaycan Devlet Petrol Akademisi’nde işletme alanında yüksek lisans derecesi almıştır. 2010 yılında London Business School, 2012 yılında Harvard Business School yönetici eğitim programlarını başarıyla tamamlamıştır.

2004 – 2006 yılları arasında CJSC Bank Standard bünyesinde hazine, muhasebe, bütçe planlama ve kredi politikaları bölümlerinde uzman ve yönetici olarak görev yapmıştır. 2007 yılına kadar Ernst & Young firmasında denetçi olarak görev yapan Taleh Kazimov, Ocak 2007 – Temmuz 2007 dönemi içerisinde Enformasayon Analiz Ajansı "FinEko" adlı kuruluşun genel müdürlüğünü yapmıştır.

Risk Yönetimi Bölümü Müdürü olarak PASHA Bank OJSC Azerbaycan’da Temmuz 2007 tarihinde görev yapmaya başlayan Taleh Kazimov, Bankadaki görevlerini Ağustos 2009 tarihinden itibaren Hazine Direktörü, 07 Aralık 2011 tarihinden itibaren Yönetim Kurulu Üyesi olarak sürdürmüş olup, son olarak 1 Temmuz 2015 itibarıyla CEO olarak görev yapmaktadır.

Taleh Kazimov, aynı zamanda PASHA Bank Gürcistan'da ve Azerbaycan'da bulunan Amerikan Ticaret Odası'nda (AmCham) Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

PASHA Bank Türkiye’ye 31 Mart 2015 tarihinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak katılmıştır ve Kredi Komitesi Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Shahin MAMMADOV
Yönetim Kurulu Üyesi

Shahin Mammadov, Azerbaycan Devlet Ekonomi Üniversitesinden muhasebe ve denetim alanında 2002 yılında lisans diplomasını, 2004 yılında yüksek lisans diplomasını almıştır. Son olarak, 2010 yılında Azerbaycan Cumhuriyeti Bilim Akademisinde ekonomi dalında doktora yapmıştır.

Yapı Kredi Bank Azerbaycan’da (eski Koçbank JSB Azerbaycan) muhasebeci olarak başladığı iş hayatını terfi ederek Baş Muhasebeci Vekili olarak sürdürmüş, 2005 yılında denetim şirketi Deloitte&Touche LLC’ye Denetçi olarak katılmış ve takip eden yıllarda Denetim Müdürü pozisyonuna terfi etmiştir.

2009 yılında PASHA Bank Genel Müdürlüğünde Finansal Yönetim Bölümü Direktörü olarak göreve başlayan Shahin Mammadov, 2011 yılında İcra Kurulu Üyesi olmuştur. 2013 yılında iş geliştirme fonksiyonunu yönetmek üzere PASHA Bank Gürcistan İcra Kuruluna katılmıştır. 2014 Temmuz ayında PASHA Bank Gürcistan’da İcra Kurulu Başkanı ve CEO olarak görevlendirilmiştir.

2018 Ocak ayında PASHA Holding İş Destek Direktörü ve CEO Vekili pozisyonuna atanmıştır. Shahin Mammadov, 1 Mart 2018 tarihinde PASHA Bank Azerbaycan’da Yönetim Kurulu Üyesi ve 30 Mayıs 2018 tarihinde PASHA Bank Gürcistan’da Yönetim Kurulu Üyesi olmuştur.

Shahin Mammadov, PASHA Holding tarafından 2013 yılında organize edilen Yüksek Potansiyel Liderlik Programı kapsamında üst düzey işletme okullarının sağladığı bir kaç eğitim programını başarıyla tamamlamıştır.

2012 yılında Harvard Business School’da Liderlik Geliştirme Programına (Yönetici Eğitimi Programı) başlamış ve 2013 yılında ilk dört modülünü tamamlayarak bu Programdan mezun olmuştur. 2017 yılında Harvard Business School’da Liderlik Geliştirme Programının beşinci modülünü tamamlamış ve 2017 yılı Temmuz ayında Harvard Business School’dan mezun olmuştur.

Shahin Mammadov 2014 yılından bu yana Tescilli Ruhsatlı Muhasebeciler Birliği (ACCA) Üyesidir.

PASHA Bank Türkiye’ye 31 Mart 2015 tarihinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak katılmıştır ve Kredi Komitesi Yedek Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Kamala NURIYEVA
Yönetim Kurulu Üyesi

Kamala Nuriyeva, 1998 yılında Azerbaycan Western Universitesinde bankacılık alanında lisans eğitimini, 2002 yılında Azerbaycan Devlet Ekonomi Üniversitesinde finans alanında işletme yüksek lisansı programını onur diploması ile tamamlamıştır.

Profesyonel kariyerine Postbank OJSC bünyesinde BT uzmanı olarak başlamış ve yedi yıl içinde Krediler Bölümü Başkanlığına yükselmiştir.

Azerbaycan’ın bölgelerindeki zirai sanayiinin geliştirilmesi kapsamında TACIS programı altında kurulan Kırsal Yatırım Fonuna 2003 yılında katılarak krediler sorumlusu ve aynı yıl içinde Unibank OJSC’de kur ve piyasa riskinden sorumlu hazine kontrolü  olarak görev almıştır. 2004 - 2005 yılları arasında McDermott Caspian Contractors şirketinde Azeri Merkezi Açıkdeniz Platformlarının üretim ve kuruluşunda maliyet kontrolü uzmanı olarak görev yapmıştır. 2005 – 2007 yılları arasında Bank of Baku, OJSC’de muhasebe işlemlerinden ve yönetim raporlamasından sorumlu CFO vekili olarak görev yapmıştır. 

PASHA Bank’taki kariyerine 2007 yılında iç denetçi olarak başlamış ve 2010 yılından itibaren Risk Bölümü başkanlığı görevini yürütmüştür. 2011 yılında PASHA Holding bünyesinde Grup iç denetçisi olarak görev yapmaya başlamış ve PASHA Bank’ın Denetim Komitesi Başkanlığı görevine getirilmiştir. 2013 yılında PASHA Holding bünyesinde Grup Risk Yönetimi Başkanı olarak görevlendirilmiştir.

PASHA Bank Turkiye’ye 25 Kasım 2016 tarihinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak katılmış olup Risk Yönetimi Komitesi Başkanı ve Denetim Komitesi Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Kamala Nuriyeva, aynı zamanda PASHA Bank Azerbaycan'da Yönetim Kurulu Üyesi ve Risk Yönetimi Komitesi Başkanı, Kapital Bank ve PASHA Bank Gürcistan'da Risk Yönetimi Komitesi Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Meriç ULUŞAHİN
Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

Meriç Uluşahin, Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olmuştur.1987 yılında Akbank T.A.Ş.’de müdür yardımcısı olarak başladığı iş hayatına, 2002 yılında girdiği Şekerbank T.A.Ş.’de devam ederek, birçok üst düzey görevde yer almış, son olarak da 2008’de Genel Müdür olarak atanmış ve Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. Nisan 2014’ten Mart 2016’ya kadar Alternatif Bank A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. Ekim 2016’dan bu yana KentBank d.d. Hırvatistan Yönetim Kurulu Başkanı ve Mart 2017 itibarıyla Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Meriç Uluşahin  PASHA Bank’a 31 Mart 2017 tarihinde Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak katılmıştır.

Adnan AYKOL
Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

Marmara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesinden 1980 yılında mezun olmuş ve bankacılığa T.Garanti Bankası A.Ş. Teftiş Kurulunda başlamıştır. İktisat Bankası T.A.Ş.’nde 1985-1989 yıllarında Müfettiş, Demirbank T.A.Ş.’nde kredilerden sorumlu genel müdür yardımcısı olarak 2002 yılına kadar görev yapmıştır. Bankanın HSBC Bank A.Ş. tarafından satın alınması sonrası bu bankada görevini risk kontrol bölümünden sorumlu grup başkanı olarak 2008 yılına kadar sürdürmüştür. 2008 – 2010 yılları arasında Bank Pozitif A.Ş.’nde kredilerden sorumlu genel müdür yardımcısı,  2012 – 2013 yılları arasında Alternatif Bank A.Ş.’nde yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmıştır.

Adnan Aykol, PASHA Bank’a 20 Ağustos 2013 tarihinde Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak katılmıştır ve Kredi Komitesi Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Ebru OĞAN KNOTTNERUS
Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

Ebru Oğan Knottnerus, Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur. 1991 yılında başladığı bankacılık kariyerini çeşitli özel sektör banka ve kuruluşlarında; önemli bölümü risk yönetimi uzmanlığı olmak üzere iç denetim, iç kontrol, finansal kontrol, planlama ve bütçe, MIS raporlama, çeşitli sistem yazılım uygulamaları ve proje yönetimi alanlarında yönetici ve üst düzey yönetici olarak sürdürmüştür.

Ekim 2001 tarihinden itibaren Garanti Bankası A.Ş.’nde, banka ve iştiraklerinin risk yonetimi faaliyetlerinden sorumlu Risk Yönetimi Başkanlığında görevini yürütmüştür. Öte yandan, 2002 yılından bu yana kurucu üyesi olduğu Risk Yöneticileri Derneğinde, Yönetim Kurulu Üyesi ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmıştır.

Ebru Oğan Knottnerus, PASHA Bank’a 02 Temmuz 2018 tarihinde Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak katılmıştır ve Denetim Komitesi Başkanı ve Risk Yönetimi Komitesi Üyesi olarak görev yapmaktadır.

H. Cenk EYNEHAN
Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi

H. Cenk EYNEHAN Ön lisans eğitimini Hollanda Erasmus Üniversitesi’nde Ekonomi alanında, lisans eğitimini Amerika Birleşik Devletleri Monroe College’de İşletme alanında tamamlayan Hikmet Cenk Eynehan, Koç Üniversitesi’nden İşletme yüksek lisansı (Yönetici-MBA) derecesi almıştır.

Bankacılık kariyerine 1994 yılında DHB Bank (Nederlands) N.V’de başlamış ve 2001 yılına kadar çeşitli yönetim ve iş geliştirme pozisyonlarında görev almıştır. İş hayatına 2002 – 2004 yılları arasında yönetici ortak olarak reel sektörde devam eden H. Cenk Eynehan, 2005 – 2010 yılları arasında Şekerbank T.A.Ş.’nde çeşitli bölümlerde yöneticilik yapmıştır. 2011 – 2013 yılları arasında Ekspo Faktoring A.Ş.’nde Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulunmuştur.

2 Ağustos 2013 tarihinde PASHA Yatırım Bankası A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevlendirilen Sayın Eynehan, 26 Ekim 2015 tarihinden bu yana PASHA Bank Gürcistan Yönetim Kurulu Üyesi olarak da görev yapmaktadır.