Derecelendirme Notları

 
Yazdır
 

 Kredi Derecelendirme Notları

Kredi Derecelendirme Notu - 12 Haziran 2019

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, PASHA Bank'ın ulusal kredi notunu "BBB+(tur)", görünümünü de "Durağan"' olarak teyit etti.

Kredi Derecelendirme Notu - 12 Şubat 2018

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, PASHA Bank'ın ulusal kredi notunu "BBB+(tur)", görünümünü de "Durağan"' olarak teyit etti.

Kredi Derecelendirme Notu - 26 Mayıs 2017

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, PASHA Bank'ın ulusal kredi notunu "BBB+(tur)" olarak revize etmiştir. Kredi notunun görünümü de "Negatif"'ten "Durağan"'a yükseltilmiştir.

Kredi Derecelendirme Notu - 7 Nisan 2017

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, PASHA Bank’ın uzun vadeli ulusal kredi notunu "A (tur)", görümünü de "Negatif" olarak teyit etti.

Kredi Derecelendirme Notu - 22 Mart 2016

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings tarafından gerçekleştirilen kredi derecelendirme çalışması sonucunda Bankamıza verilen kredi notu aşağıdaki gibidir.

Ulusal: Uzun vadeli A (TUR) (Negatif)

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Azerbaycan’ın ülke notundaki indirimi takiben, hakim ortak PASHA Bank OJSC’nin kredi görünümündeki değişiklere istinaden, PASHA Yatırım Bankası A.Ş.’nin görünümünü, “Durağan”dan “Negatif”e güncellemiş ve Uzun Vadeli Ulusal kredi notunu “A(tur)” olarak teyit etmiştir.

 Kurumsal Yönetim Notları

SAHA Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme Hizmetleri A.Ş., Bankamızın Kurumsal Yönetim Derecelendirme notunu 9.19 olarak güncellemiştir.

02 Temmuz 2018 Kurumsal Yönetim Derecelendirme Raporuna ulaşmak için tıklayınız.